Badanie usg może nam wiele powiedzieć

www.chirurgiaonkologiczna.org.pl

Wielu rodziców z utęsknieniem czeka, aż na świecie pojawi się ich dziecko, co sprawia, że w chwili, gdy dowiadują się o ciąży, wprost szaleją ze szczęścia. Nie ma się tutaj czemu dziwić, warto jednak pamiętać, że choć ciąża to nie choroba, to jednak w organizmie kobiety, w krótkim czasie zachodzi wiele różnych zmian, a to powoduje, że musi ona o siebie szczególnie dbać.

Wizyty u ginekologa są niezbędne

Kobiety w ciąży powinny się regularnie spotykać z ginekologiem, bo tylko on na podstawie zleconych badań, będzie mógł w odpowiedni sposób czuwać nad zdrowiem mamy i dziecka.

Przepisze odpowiednie witaminy, jeśli będzie taka konieczność, zaleci odpoczynek, a nawet kilka dni w łóżku. Warto jednak wiedzieć, że obecna wiedza medyczna i technologia, pozwalają na wykrycie wielu nieprawidłowości, które da się zniwelować jeszcze w czasie ciąży. Podczas badania usg, lekarz jest w stanie powiedzieć wiele rzeczy o stanie zdrowia dziecka, jego wzroście i wadze, nie mówiąc już o płci.

Czasami dzieje się tak, że właśnie podczas takiego badania wychwycone są jakieś nieprawidłowości, w rozwoju dziecka, które da się leczyć. Obecne urządzenia stosowane w medycynie pozwalają na przeprowadzanie operacji w ciele mamy, co oznacza, że jeszcze w momencie gdy dziecko jest w brzuchu, jest poddawane operacji, a z chwilą gdy przychodzi na świat, rodzi się jako w pełni zdrowe maleństwo. Właśnie w ten sposób obecnie mogą być leczone niektóre wady serca, jak i kręgosłupa, a co więcej, wykonanie ich jeszcze w czasie ciąży sprawia, że dziecko, które dawniej urodziłoby się jako niepełnosprawne i miałoby małe szanse na normalne życie, teraz rodzi się jako zdrowe, mające przed sobą wspaniałą przyszłość, a po przeprowadzonym zabiegu, czasami nie ma nawet najmniejszego śladu.

Badania usg nie mają żadnego negatywnego wpływu na zdrowie dziecka czy jego mamy, dlatego warto się im regularnie poddawać, tak aby mieć pewność, że w razie czego uda nam się wychwycić nieprawidłowości. Jeśli da się je wyleczyć w czasie ciąży, to świetnie, a jeśli nie, to przynajmniej my, jak i lekarze, będziemy przygotowani i od razu po porodzie będą mogły być podjęte odpowiednie działania.