Co jest ważniejsze – uroda czy intelekt?

https://aspazja.pl/zabiegi/ipl montibello.pl

Prawie od zawsze mówi się o pewnej walce między urodą i intelektem. No bo co tak właściwie jest ważniejsze? Piękno czy mądrość? Wiele osób mówi, że bycie pięknym to także bycie mądrym, a więc nie liczy się sam wygląd czy uroda, lecz właśnie intelekt. Tak czy siak, nie każdego zadowala takie podejście i dla wielu zdecydowanie bardziej liczy się piękno, podczas gdy inni bardziej cenią sobie jednak intelekt. Prawda tymczasem jak zwykle leży gdzieś po środku. Nie ma bowiem żadnych wątpliwości, że w wielu przypadkach zdecydowanie bardziej przyda nam się atrakcyjny wygląd, podczas gdy w innych sytuacjach skorzystamy zdecydowanie lepiej z intelektu. To wszystko oczywiście zależy, dlatego też warto być otwartym i nie zamykać się tylko i wyłącznie na jedną stronę. Tak tymczasem robi wiele osób, dla których ważniejsze jest jedno albo drugie – okazuje się jednak, że piękno może wynikać z intelektu i odwrotnie. Bardzo błędnie zakładamy często, że jedno się z drugim nie łączy, a co za tym idzie osobom atrakcyjnym brakuje intelektu, podczas gdy osobom inteligentnym brakuje atrakcyjności.

W związku z tym, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy tak w zasadzie liczy się piękno, a kiedy intelekt? Piękno przydaje się przede wszystkim tym osobom, które muszą atrakcyjnie wyglądać, gdyż w ten sposób zarabiają na życie. Hostessy, stewardessy czy wreszcie modele oraz modelki – we wszystkich tych zawodach uroda jest jak najbardziej pożądana, choć oczywiście samo piękno nic nie zdziała. Potrzebny jest jeszcze odpowiedni charakter, umiejętności czy wreszcie inteligencja.

Piękno czy inteligencja – wybór niemożliwy

Z kolei jeżeli chodzi o inteligencję to nie ma żadnych wątpliwości, że jest ona konieczna w wielu różnych zawodach. Trzeba jednak przy tym zdać sobie sprawę, że człowiek mądry nie zawsze musi być także inteligentny – ale nie zmienia to faktu, że inteligencja na pewno pomaga w pracy, choć nie tylko. W związku z tym, bardzo ciężko jest wybrać między pięknem a inteligencją. Dowodzi temu także fakt, że inteligencja i piękno są często tak samo pociągające w relacjach damsko-męskich. Od dawien dawna mężczyźni pożądali przede wszystkim kobiety urodziwe, które wykazywały szereg konkretnych cech związanych z wyglądem, lecz w dzisiejszych czasach także inteligencja stała się niezwykle atrakcyjna.

Dotyczy to zresztą nie tylko kobiet, lecz również mężczyzn. Dzięki temu każdy może w pewnym sensie nadrobić pewne braki w wyglądzie właśnie poprzez inteligencję. Z drugiej strony, coraz częściej odchodzi się od stereotypu, wedle którego piękny znaczy głupi. Takie powiązanie było kiedyś bardzo często – osoby atrakcyjne uważało się również za osoby „puste”, próżne czy wreszcie głupie. Dziś jednak takie myślenie zostaje zepchnięte na dalszy plan, gdyż piękno coraz częściej idzie w parze z inteligencją. Osoby atrakcyjne są już nie tylko dobrze wykształcone, ale również bardzo inteligentne. To działa też w drugą stronę – osoby inteligentne uważa się za atrakcyjne, dzięki czemu także inteligencja stała się swego rodzaju pożądaną cechą. Można więc stwierdzić, że zarówno inteligencja, jak i piękno, mają dziś ogromne znaczenie.