Czym jest subtelna uroda?

http://montibello.pl/skin-product/oxygen-energiser-o2-eye-contour/ revanesse ultra cena

Istnieje wiele różnego rodzaju kanonów piękna. Nikt nie jest w stanie do końca powiedzieć, czym tak w zasadzie jest uroda i kogo określamy mianem „pięknego”. Wynika to z prostego faktu, że każdy odczuwa tego typu rzeczy na swój własny sposób – piękno jest więc subiektywne, a co za tym idzie wszyscy postrzegamy się nawzajem zupełnie inaczej. Ma na to wpływ także kultura, czemu dowodzi choćby fakt, że w różnych miejscach świata mamy do czynienia z zupełnie innymi wyznacznikami piękna. Wszystko to prowadzi do tego, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czym tak w zasadzie jest piękno.

Możemy jednak próbować nanieść pewne ramy, przynajmniej w kontekście konkretnych kultur, starając się przy tym określić, jakie cechy będą decydować o pięknie. Za jeden z rodzajów urody można uznać subtelną urodę. Subtelny, czyli inaczej mówiąc także delikatny i łagodny. W pewnym sensie także naturalny, choć akurat tutaj pojawia się dziś problem związany z makijażem, który w przypadku wielu kobiet jest wręcz za mocny. Tak czy siak, warto zastanowić się nad tym, czym jest subtelna uroda.

Przede wszystkim, subtelna uroda – w kontekście urody kobiety – oznacza dużą dozę naturalności oraz kobiecości i delikatności. Może to dotyczyć na przykład delikatnych rysów twarzy. Naturalna uroda nie będzie z kolei wymagała wspomnianego już makijażu, a przynajmniej nie w dużych ilościach. Tymczasem bardzo często dochodzi do sytuacji, w których makijaż wręcz zabija subtelne i naturalne piękno. Głównie dlatego trzeba bardzo mocno uważać na to, czego i w jakich ilościach się używa.

Naturalne znaczy lepsze?

Nie każda kobieta może jednak powiedzieć o sobie, że jest „naturalnie i subtelnie ładna”. Dodatkowo, w wielu przypadkach jest to kwestia gustu – ustaliliśmy już bowiem, że w różnych kulturach istnieją różne wyznaczniki piękna, co powoduje takie, a nie inne podejście. Nie zmienia to jednak faktu, że subtelność wiąże się również ze sferą duchową – mowa tutaj również o wrażliwości czy czułości. Jeżeli natomiast chodzi o sam wygląd to subtelna uroda kojarzy się także ze szczupłą sylwetką, jasną i delikatną cerą czy jasnymi oczami. Coraz częściej na urodę ma wpływ także inteligencja, w związku z czym kobiety inteligentne uważa się za atrakcyjne.

To także może mieć więc w znaczący sposób oddziaływać na subtelność, podobnie zresztą jak ubiór. Ten w przypadku urody subtelnej powinien być dobrze dopasowany (mowa tu więc m.in. o lekkich, zwiewnych ubraniach w jasnych, pastelowych barwach) – to samo tyczy się również makijażu. Z pojęciem subtelności bardzo często bezpośrednio wiążę się bowiem wspomniana już naturalność.

Co ciekawe, w niektórych przypadkach pojęcie „subtelnej urody” może kojarzyć się wprost z jej brakiem. Inni z kolei twierdzą, że subtelna uroda oznacza, że kobieta niczym szczególnym się po prostu nie wyróżnia – takie myślenie jest jednak nie do końca poprawne, gdyż subtelna uroda to pojęcie z reguły odnoszące się do kobiet powszechnie uważnych za piękne. Sęk w tym, że ich uroda jest w pewnym sensie lekka i łagodna, w związku z czym nie tyle mało zauważalna, co po prostu niezwykle delikatna.