Domowe kosmetyki na słoneczne oparzenia

teksynaukowe.com montibello.pl Zobacz jakie buty wybrać do sukienki na komunię

Przeleżałaś cały piękny dzień na plaży wygrzewając się w pełnym słońcu. Łapałaś każdy jego promień i dostarczałaś organizmowi niezbędnej witaminy D, jednak przyszedł wieczór i zaczynasz czuć każdy centymetr poparzonej skóry. Działaj szybko! Jeśli pod ręką nie masz żadnych kosmetyków pielęgnujących oparzoną skórę, wykonaj je sama. Na spieczoną słońcem skórę jest wiele domowych sposobów. Z podstawowych produktów masz możliwość stworzenia odpowiednich kosmetyków, które ukoją pieczenie i swędzenie.

Możesz przygotować kosmetyki łagodzące takie jak na przykład połączenie schłodzonego naparu z liści aloesu z zimnym kefirem, zsiadłym mlekiem, jogurtem, czy maślanką. Jeśli jednak nie masz tych produktów pod ręką, pomocna może okazać się również maska z mąki ziemniaczanej. Wymieszaj ją z wodą, po czym nakładaj na oparzoną skórę i pozostaw aż do stwardnienia . Inną maskę jaką możesz przygotować samodzielnie, jest kompozycja zmiksowanych ogórków z płynnym nabiałem – ukoi ból i złagodzi zaczerwienie. Naturalne składniki łagodzące, takie jak ogórek, aloes, czy mleko są dostępne także w kosmetykach ze sklepowej półki, jednak w zdecydowanie mniejszych ilościach.

Dlatego kiedy tylko masz taką możliwość, wykorzystuj naturalną dobroć produktów, które Cię otaczają i sama twórz z nich naturalne kosmetyki.