Domowe maseczki truskawkowe

https://aspazja.pl/zabiegi/konsultacja-dermatologiczna Hitem sezonu okazały się sukienki busko

Truskawki – te sezonowe owoce, dostępne także w wersji mrożonej przez cały rok, mają zbawienny wpływ na urodę. Przede wszystkim nawilżają i odżywiają skórę, a dodatkowo mają właściwości antybakteryjne, zwężają pory i pomagają w walce z uciążliwym trądzikiem. Jeśli Twoja skóra ma problem z niedoskonałościami, sięgnij po truskawki i samodzielnie stwórz z nich oczyszczające i pielęgnujące maseczki do twarzy. Truskawki pomagają w walce z wieloma dolegliwościami skóry.

Jeśli Twoja cera jest tłusta, wystarczy, że owoce zmieszasz z ubitymi białkami jajek i kilkoma kroplami cytryny. Te składniki odżywią skórę, ale też pozwolą pozbyć się niedoskonałości. Truskawki możesz także wykorzystać w przypadku cery suchej. Dla niej najlepsze będzie połączenie owoców z mąką ziemniaczaną i tłustą śmietanką.

Ta kompozycja nawilży i odżywi skórę. Te drogocenne owoce w połączeniu z oliwą z oliwek i twarożkiem, mają także zbawienny wpływ na cerę zmęczoną. Połączone natomiast z olejem sojowym perfekcyjnie wygładzają zmarszczki. Truskawkowe maseczki do twarzy to tylko jeden z nielicznych sposobów na wykorzystanie wielu pozytywnych właściwości, jakie kryją się w tych owocach.

Można z nich przygotować również energetyczne peelingi, czy relaksacyjne kąpiele. Warto korzystać z ich właściwości zarówno w sezonie jak i poza nim!.