Hardware – drukarka czy skaner, a może dwa w jednym?

zarządzanie drukiem maszyny poligraficzne

Druk od wynalazku Gutenberga przeszedł niesamowitą metamorfozę Dzisiaj nie trzeba szukać drukarni by uzyskać wydruk własnego tekstu. Można stworzyć go w zaciszu domu. Zachowywanie różnego rodzaju zapisów oraz obrazów w wielu kopiach jest także możliwe. Dzięki skanerom, które w kilka minut odtwarzają konkretne materiały na dysku komputera. Hardware tego typu znacznie usprawnia codzienność. Warto posiadać sprzęt w postaci drukarki i skanera, ponieważ przydaje się w wielu sytuacjach.

W specjalnych sklepach z narzędziami elektronicznymi spotkamy wersje dwa w jednym – zawierające zarówno drukarkę jak i skaner, a także osobny sprzęt. Jaki wybór będzie najlepszy?

Drukarka i skaner razem czy osobno?

W sytuacji, gdy potrzebujemy bardzo dużej liczby wydruków, a uzyskiwanie skanów nie jest naszą największa potrzebą można zdecydować się na zakup drukarki bez skanera. Cena takiego sprzętu będzie niższa. Jednakże obecnie a rynku częściej spotkamy się z drugą wersją, jaka zasługuje na uwagę. Dołożenie kilku złoty i nabycie wersji dwa w jednym daje znacznie większy wachlarz możliwości. Wykonywanie kserokopii w domu ułatwia życie w najmniej spodziewanym momencie.

Nie jesteśmy zmuszeni poszukiwać odpowiedniego punktu ksero i uiszczać opłaty za otrzymany materiał. W przypadku dużego nakładu wydruków i kopii, wędrówki po mieście zmierzające do płatnej drukarni totalnie się nie opłacają. Inwestycja w papier A4 oraz specjalny tusz zwróci się szybciej niż możemy sądzić. Dlatego warto przemyśleć kwestię zakupu omawianego sprzętu w ramach full wersji. W przypadku, gdy drukujemy wyjątkowo sporadycznie, a jakiejkolwiek kopii dokumentu potrzebujemy raz na jakiś czas rzeczywiście nie warto nabywać własnej drukarki i skanera. Jednakże dotyczy to niewielkiej liczby osób.