Hardware, wybierasz laptop czy komputer stacjonarny?

www.100greatestnysports.com www.kobiecyswiat.com.pl dzierżawa drukarek

Wśród użytkowników komputerów istnieją dwa typy. Pierwszy korzystają z komputerów stacjonarnych. Drudzy wolą laptopy. Obecne trendy wskazują, że liczba pierwszych z wymienionych maleje, gdy weźmiemy pod uwagę użytkowanie tego typu sprzętu poza murami firm bądź urzędów.

Coraz bardziej stawiamy na laptopy, a także alternatywy w postaci tabletów i smartphonów. Skłania nas do tego postęp technologiczny, jaki w znaczny sposób ułatwia ludziom codzienne funkcjonowanie.

Komputer stacjonarny wady i zalety

Wśród plusów użytkowania tego typu sprzętu warto umieścić, fakt iż posiadając duży komputer stacjonarny nie możemy przenosić swojej pracy w dowolne miejsce mieszkania. Sypialnia dzięki temu pozostaje sypialni, a salon salonem.

Sprzęt mieści się w jednym, stałym miejscu, jakie jest przeznaczone tylko i wyłącznie do pracy. Poza tym przy takim komputerze spędzimy statystycznie mniej czasu niż przy laptopie. Ponieważ nie będzie nas kusiło oglądanie seriali w wygodnym łóżku z ekranem na kolanach. Wadą opisywanego rozwiązania jest ilość zajmowanego przez komputer miejsca, a także zbieranie przez niego kurzu.

Niektóre starsze modele również dosyć mocno hałasują przy pracy. Pozycja siedząca, która jest zajmowana przy pracy na tego typu sprzęcie nie sprzyja kręgosłupowi, co działa na niekorzyść zdrowia użytkowników.

Laptop blaski i cenie

Mały, średni bądź duży laptop można zabrać w każde dowolne miejsce na świecie. Dzięki obecności baterii praca na nim jest możliwa bez podłączenia sprzętu do prądu .

Poza tym niewielki rozmiar pozwala także na bezproblemowe przenoszenie urządzenia, co ceni się w dzisiejszej rzeczywistości. Wadą laptopów jest krótka żywotność wspomnianej baterii, o którą należy dbać. W przeciwnym wypadku bardzo szybko będzie ulegała rozładowaniu po niespełna godzinie pracy. Laptop jest znacznie bardziej podatny na uszkodzenia niż komputer stacjonarny.

Nie będąc ostrożnym w prosty sposób właściciel może go obić lub zrzucić z powierzchni blatu czy szafki. Wybierając odpowiedni sprzęt musimy brać pod uwagę każde rozwiązanie. Oferty sklepów są teraz bardzo szerokie i każdy powinien w nich znaleźć komputerowe narzędzie służące jednocześnie do pracy i rozrywki.