Kosmetyki domowe, czy ze sklepu? Które wybrać?

www.basztarzemien.pl sukienkimm.pl https://aspazja.pl/zabiegi/wypelnianie-zmarszczek

Coraz więcej i częściej słyszy się o naturalnych i domowych kosmetykach – o ich zbawiennych właściwościach i pozytywnym wpłynie na cerę. Przez to zastanawiasz się, które kosmetyki wybrać – te domowe, czy te ze sklepu, którym jesteś wierna od lat? Podpowiadamy.

Zarówno naturalne kosmetyki domowe, jak i te ze sklepu mają swoje plusy i minusy. W pierwszej kolejności jednak musisz określić jakiego kosmetyku potrzebujesz: kremu, maseczki, odżywki, szamponu, czy kosmetyku do makijażu.

Każdy z nich jest bowiem inny i ma zupełnie inne właściwości i przeznaczenie. Z reguły jeśli mowa o domowych kosmetykach to najczęściej są to kremy i odżywki do włosów.

Są bowiem najprostsze do samodzielnego przygotowania. Tak więc jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z domowymi kosmetykami, zacznij od prostych, naturalnych odżywek do włosów np.

z oliwy z oliwek, czy rumianku. W pozostałe, sprawdzone kosmetyki zaopatruj się w sklepie i w miarę nabierania wprawy, eksperymentuj i twórz własne, domowe kremy odżywcze do twarzy, balsamy do ciała, czy peelingi.

Pamiętaj jednak, że wszystkiego trzeba się nauczyć, więc nie zniechęcaj się.