Nowy Jork – nowoczesne miasto

www.gbauto.com.pl ceny biletów lotniczych do chorwacji

Nowy Jork niemal każdemu kojarzy się z nowoczesnością. Warto wspomnieć, że Nowy Jork to również miasto, w którym toczy się życie polityczne, handlowe czy finansowe. Nic zatem dziwnego, że tysiące emigrantów co roku przybywa do tego miasta. Tutaj życie toczy się szybko, co stanowi zarazem urok Nowego Jorku.

W mieście tym bardzo łatwo się zgubić w mniejszych bądź większych uliczkach. Z pewnością jednak bez trudu znajdziemy drogę powrotną. Jest to zasługa chociażby bardzo dobrego połączenia komunikacyjnego. Metro dociera nawet do najmniejszych uliczek, które trudno znaleźć na mapach.

Nowy Jork to miasto kultowych dzielnic. Wystarczy wspomnieć chociażby o Manhattanie czy Brooklynie. Miłośnicy zabytków znajda je również i w tym mieście. Na szczególną uwagę zasługują chociażby osiemnastowieczne kościoły.

Będąc w Nowym Jorku nie można nie udać się do Central Parku. To właśnie w tym miejscu mieszkańcy spędzają czas wolny. W Central Parku z pewnością zobaczymy utalentowanych artystów, jak np. muzyków czy tancerzy.