Pamiętajmy, że czasem warto lecieć z innego lotniska

www.octopus.edu.pl

Oczywiście najbardziej wygodną podróżą będzie ta, która nie wymaga od nas zbyt dużych nakładów czasowych oraz taka, którą rozpoczynamy blisko naszego miejsca zamieszkania. Lotnisko znajdujące się w naszej, bądź pobliskiej miejscowości daje gwarancję szybkiego a także taniego dojazdu, a co za tym idzie też pewnego komfortu.

Ale niestety, jeśli chcemy podróżować tanio musimy czasami wziąć pod uwagę inne opcje aniżeli ta najbliższa i najbardziej wygodna. Nie zawsze oferta przewoźników lądujących w naszym mieście jest najbardziej atrakcyjną.

Może się okazać, że dojazd do lotniska znajdującego się w innym mieście, w obrębie naszego kraju, pozwoli na oszczędzenie dużej sumy pieniędzy z tytułu zakupu biletu lotniczego. Czy warto dojechać i wylatywać z innego miasta? Musimy to sobie przeliczyć i samemu ocenić.

Nierzadko oferta przewoźników skierowana dla lotnisk znajdujących się poza granicami naszego kraju, w państwach ościennych, jednakże będących w dopuszczalnej jeszcze dla nas odległości, jest o wiele korzystniejsza finansowo. Często właśnie stamtąd przelot w interesujące nas miejsce okaże się o wiele tańszy a dotarcie do lotniska, dzięki połączniom autokarowym lub też własnemu transportowi samochodowemu, nie podwyższy w sposób znaczący takowej podróży.